Gdy uda nam się zaoszczędzić pewną sumę pieniędzy, musimy zadać sobie pytanie „co dalej?”. Nie chcemy przecież, aby nasze oszczędności leżały bezczynnie, nie mogąc dalej na siebie zarabiać. Banki oferują wybór pomiędzy niskim oprocentowaniem a wysokim ryzykiem, a przecież żadne z tych rozwiązań nie jest idealne.

Pomysł na bezpieczną inwestycję

Rynek nieruchomości daje możliwość stabilnej i pewnej inwestycji, głównie z powodu stabilnie rosnących cen mieszkań, domów i gruntów. Wiele osób odstrasza jednak potrzeba posiadania znacznej ilości gotówki, aby w taką inwestycję wejść. Jednak takie przekonanie to w rzeczywistości MIT! A więc, jak inwestować w nieruchomości, niekoniecznie posiadając już miliony na koncie?

Inwestycje grupowe

Pierwszym etapem takiego przedsięwzięcia będą nasze inwestycje w grunty rolne. Łódź jest miastem, w którego najbliższych okolicach jest nadal stosunkowo dużo tego typu ziem, czekających tylko na wprawnego inwestora, mogącego rozpocząć proces przekształcenia gruntu na budowlany. Tego typu praktyki to jedno z najbardziej podstawowych działań, które doprowadzają do kilkukrotnego wzrostu wartości nieruchomości. W działaniu takim możemy upatrywać strategii zarówno krótkoterminowej, jak i długoterminowej, a dotychczasowa statystyka wzrostu cen ziem w Polsce na przestrzeni lat, świadczy o skuteczności tego typu lokat w nieruchomościach. Łódź, gdzie działa firma Prosper, jak również najbliższe okolice miasta, są jednymi z najbardziej atrakcyjnych terenów w całej Polsce.

Dlaczego warto?

Przede wszystkim, dzięki wyborowi specjalistów i przekazaniu im możliwości zainwestowania naszych pieniędzy, nie musimy się martwić o wysoki wkład w tego typu przedsięwzięcie. Nasz wkład to tylko część sumy inwestycji, reszta pochodzi od innych inwestorów, a ostateczny zysk jest procentowo identyczny dla każdego, kto w ten sposób skorzystał z możliwości, jakie dają tego typu lokaty inwestycyjne. Łódź i bliskie okolice miasta są obecnie (w dużej części za sprawą firmy Prosper) miejscem inwestycji wartych kilkadziesiąt milionów złotych. Obecne inwestycje nie polegają jedynie na przekształceniach gruntów, lecz również na wprowadzaniu nowoczesnych form budownictwa, odpowiadającego wysokim standardom energooszczędności (domy pasywne), a następnie sprzedaży gotowych budynków, a więc realizujący projekt dbają nie tylko o sprzedaż lokat w nieruchomościach. Łódź jest więc miejscem spotkania ekologicznego podejścia z możliwościami inwestowania oraz zapewnieniem wygodnego miejsca do życia dla poszukujących domu.

Sposób na zarabianie dla każdego

Podsumujmy – dzięki wspólnemu inwestowaniu w nieruchomości mamy szansę osiągnąć realne zyski już przy niewielkim wkładzie własnym, jednocześnie minimalizując ryzyko inwestycji. Jednocześnie nasze pieniądze lokowane są w realnych obiektach, które możemy zobaczyć na własne oczy i być na bieżąco z ich budową, nie są to zaś tak abstrakcyjne kwestie jak bankowe inwestowanie w fundusze inwestycyjne. Łódź jest miastem dającym wiele możliwości. Skorzystajmy z jednej z nich, już dziś udając się do łódzkiego biura firmy Prosper.

Jak mądrze zainwestować pieniądze?

You May Also Like